Technológie v nízkoenergetických domoch

V ponuke GREENHAUS  nechýba ani dodávka technológií . Našim zákazníkom zabezpečujeme kompletné služby v oblasti vetrania, rekuperácie vzduchu, klimatizácie a teplovzdušného vykurovania objektov od samotného návrhu až po jeho realizáciu. Našim cieľom je tak zabezpečiť kompletnú dodávku technológie, čím šetríme čas a peniaze zákazníka.  V našej ponuke nechýba ani návrh,dodanie a realizácia teplovodného podlahového vykurovania, ktoré veľkou mierou prispieva k ďalším úsporám nákladov Vášho domu. Výhoda teplovodného vykurovania je možnosť pripojenia systému na energie z obnoviteľných zdrojov , ako sú teplovodné kozuby, kotly na drevo, tepelné čerpadlá alebo solárne kolektory.

 

.

FOTOVOLTAIKA GREENHAUS

Fotovoltaika pre rodinné domy

Prečo inštalovať fotovoltaiku na streche svojho rodinného domu?

Cena energií, teda aj elektriny, neustále rastie a dá sa do budúcnosti predpokladať, že sa táto cena rozhodne nebude znižovať. Na túto skutočnosť sa môžete práve teraz dobre pripraviť a stať sa aspoň čiastočne energeticky nezávislými.

To môžete dosiahnuť niekoľko spôsobmi. Jeden z nich je inštalácia fotovoltaických panelov na strechu Vášho domu. Tie budú vyrábať elektrinu zo slnečného žiarenia, vy budete môcť túto elektrinu vo svojej domácnosti spotrebovávať a šetriť. Vyrobenú elektrinu môžete použiť vo svojej domácnosti, môžete jej chytro využívať pre ohrev teplej úžitkovej vody, nepretržitú prevádzku rekuperácie vzduchu,elektrické infra vykurovanie,  atď.

Greenhaus vám ponuka návrh a kompetnú dodávku technologického balíčku navrhnutého presne podľa vašich potrieb.

Prečo rekuperáciu ?

Je už všeobecne známe, že pre nízkoenergetické a pasívne domy je nevyhnutné riadené vetranie so spätným ziskom tepla – rekuperácia. Bez tejto technológie sa v domoch skôr alebo neskôr začnú objavovať plesne, pachy a tým dochádza k poškodeniu životného priestoru, kde trávime viac ako 80% svojho života. Nízkoenergetické a pasívne domy sa stavajú preto, aby sme ušetrili čo najviac za energiu potrebnú na vykurovanie. To je vďaka novým materiálom a stavebným technológiám možné a cenovo ide o takmer rovnakú náročnosť ako u štandardných stavieb.

Tieto domy sú potom tak dobre tepelne izolované, že potrebujú naozaj len veľmi málo tepla na ich vyhriatie. Koľko tepla potrebujú je dané tepelnou    stratou budovy a každé teplo nad túto hodnotu je úplne zbytočné.Je teda nutné zvoliť naozaj správny systém kúrenia = dodať toľko tepla, koľko je potrebné. Ak nechcete zbytočne vyhadzovať svoje peniaze je veľakrát zmysluplné zabudnúť na módne trendy ako sú tepelné čerpadlá. Vzhľadom k ich výkonom a hlavne cene je tepelné čerpadlo vhodné pre domy s väčšou a veľkou tepelnou stratou okolo 10 kW (bežná TS u moderných domov je do 5 kW). Pri domoch s nízkou TS sa jedná o úplne nenávratnú investíciu kedy  kúpite niečo, čoho kapacitu nikdy nevyužijete.

 .

house
Logo Funguje
pre viac informácií navštívte náš web
www.funguje.sk
MilanTechnológie